הפסיכולוגית הזאת מסבירה מדוע עדיף להפסיק לנשק את הילדים שלכם על השפתיים!

אז מה אתם אומרים, מקובל או לא מקובל?לפני זמן מה, ויקטוריה בקהאם פרסמה תמונה שלה מנשקת את בתה, ברוקלין, על השפתיים ומאחלת לה יום הולדת שמח.

התמונה גרמה לדיון סוער בתגובות אם מקובל או לא מקובל לנשק ילדים על השפתיים. מומחים אומרים שילדים חייבים להרגיש נאהבים ובטוחים בסביבה המשפחתית, אך נשיקות על השפתיים הן לא הדרך הטובה ביותר להביע אהבה הורית.

הילד יכול לא להבין מהו מרחב אישי

השפתיים והפה הם הגבולות האישיים של גוף הילד, כפי שמסבירה הפסיכולוגית שרלוט רזניק. כשאתה מנשק ילד על השפתיים, אתה מראה לו שהמרחב האישי שלו פרוץ וכי מישהו יכול לחדור לשטח שלו ללא שום בעיה.

זה כולל גם האכלה בכוח ודיגדוגים אגרסיביים. לפיכך, הורים כאלו יכולים להגדיל את הסיכון של ילדם לפתח “תסמונת הקורבן ” עם חוסר יכולת לומר “לא” ולנהל את הגבולות האישיים שלהם.

View this post on Instagram

The Love of my life!!!!

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

זה לא היגייני

רופאים, ובמיוחד רופאי שיניים, מזהירים כי יש מספר עצום של חיידקים בפה שלנו שאולי לא מדביקים מבוגרים, אך הם יכולים להיות מועברים לילדים ולהזיק להם מאוד. ומכיוון שלילד יש מערכת חיסונית חלשה יותר, ישנם זיהומים מסוכנים שיכולים להיכנס לגופם דרך הרוק.

הילד עשוי להתחיל לנשק אנשים אחרים על השפתיים כביטוי לאהדה

הילד עשוי להתחיל להתנהג באותה דרך שלימדתם אותו בבית, ולנשק ילדים או מבוגרים אחרים על השפתיים כדרך להביע אהדה, כיוון שילדים לומדים דברים על ידי חיקוי. כך שהם עשויים לנסות לחזור על אותה מחווה עם אחרים, מבלי להבין את ההשלכה האינטימית של מחווה זו. זו הסיבה ששרלוט ממליצה לנשק את הילד רק על הלחי או המצח.

אז מה אתם אומרים? מקובל או לא? ואם כן, עד איזה גיל? שתפו אותנו בתגובות!

מקור: Bright Side