7 שיטות שיעזרו לכם להבחין בין איפור מקורי לאיפור מזויף!

אל תעשו לעצמכם הנחות כשמדובר בעור הפנים שלכם!נכתב ע”י איילת קופר

תעשיית הזיופים הולכת ומשתכללת כל הזמן. היום כבר לא מדובר רק בזיופים של מוצרי טקסטיל כמו בגדים, נעליים ותיקים, אלא גם בזיופים של מוצרי קוסמטיקה ויופי שעלולים להכיל חומרים מסוכנים. חברות קוסמטיקה בעלות שם מחויבות לעמוד בתקני איכות ובריאות מחמירים.

7 הדרכים הבאות יעזרו לכם להימנע מרכישת איפור מזויף שיכול להוות גם סכנה ממשית לעור הפנים שלכם.

1. קנו מוצרי קוסמטיקה ממשווקים מורשים בלבד

למרות שהעצה הזאת נשמעת די מובנת מאליה, תתפלאו לשמוע שגם בחנויות גדולות אפשר למצוא זיופים, שלא לדבר על אתרי קניות באינטרנט. בדקו לפני האם מדובר במשווק מורשה. כמו כן, גם מחירים נמוכים מדי עלולים להדליק נורה אדומה. ידוע מוצרי יופי של מותגי מעצבים הם לא זולים. מבצעים של 80% הנחה הם לא תמיד ערובה לאיכות גבוהה.

2. שימו לב לאריזות

בדרך כלל קל להבחין בזיופים, אבל לא חסרים בשוק זיופים מתוחכמים שמצליחים לרמות גם את חדי העין. דרך אחת להבטיח שאתם מקבלים את הדבר האמיתי היא לבקר באתר האינטרנט של היצרן ולראות אם המוצר זהה לתמונה באינטרנט. אפילו אי התאמה קטנה כמו הגופן, הצבע, הגודל של האריזה ואפילו המשקל של המוצר היא סימן לזיוף. לפעמים מספיק להחזיק את המוצר ביד כדי להבחין אם מדובר בזיוף. אם הפריט מרגיש קל כנוצה, אז תהיו בטוחים שאתם מחזיקים העתק בידיים שלכם.

3. בדקו את הברקוד, המספר הסידורי והמידע שעל גבי האריזה

שלושת הספרות הראשונות של הברקוד צריכות להיות תואמות לארץ המוצא המפורטת או על האריזה או המוצר עצמו. אם המוצר מזויף לא תהיה התאמה. כמו כן, בזיופים המספר הסידורי חסר לרוב. לפני שאתם קונים משהו, ודאו כי המספר הסידורי שעל המוצר עצמו תואם למספר שעל הקופסה. בנוסף, במוצרים מקוריים תמיד יפרסמו את המרכיבים של המוצר. מותגים קוסמטיים מקוריים מספקים בדרך כלל מידע נוסף בכמה שפות. אם יש על גבי האריזה מעט מאוד מידע על המוצר, סביר להניח שהוא לא מקורי.

4. בדקו את הגוונים של המוצר

צלליות מזויפות, אבקות סומק, שפתונים, ופודרה מיוצרות לרוב בגוונים שלא תואמים את המוצרים המקוריים. כדי להימנע מרכישת זיוף, בקרו באתר האינטרנט של היצרן כדי לראות באילו צבעים מייצרים את מוצרי האיפור.

5. שימו לב לריח ולצפיפות של החומר

במוצרי קוסמטיקה מזויפים יש כל מיני פגמים כמו גושים או ריח לא נעים. למסקרה מבית עיצוב יוקרתי תמיד ילווה ריח נעים. אם למוצר יש ריח רע או שהוא מבושם בכבדות, אז כנראה שהוא לא מקורי. כמו כן, מברשת של מסקרה מזויפת עשויה להיראות שונה מהמקבילה המקורית.

6. בדקו את המברשות והספוגיות

גם אם האריזה של המוצר המזויף נראית דומה מאוד לדבר האמיתי, סביר להניח שהמברשות שבתוכה כבר יגידו הכל. הן עשויות להיות שונות בגודלן, בצורתן, או צבען. האיכות שלהן תהיה ירודה, הסיבים לא יהיו אחידים וצפופים מספיק.

7. התנסו בעצמכם במוצרי האיפור לפני שאתם ממהרים לקנות

אל תהססו לבדוק אותם, בדיוק בשביל זה יש טסטר לכל מוצר. זכרו: צלליות איכותיות ואבקות סומק לא אמורות להימרח במהלך היום, מייק-אפ אמיתי יכסה את העור באופן אחיד ומושלם, ומסקרה איכותית לעולם לא תתפורר.

מקור: Brightside

שתפו עם החברים שתפו עם החברים